21 березня – Всесвітній день людей з синдромом Дауна

21 March 2018

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Існує багато міфів та упереджень про людей і дітей з синдромом Дауна. Насамперед це люди з такими самими почуттями, мріями і життям, які потребують любові, прийняття і поваги.
Пропонуємо вам відповіді на найпоширеніші запитання про цих особливих сонячних людей.
Що таке синдром Дауна?
В організмі людини є трильйони клітин. Вони настільки малі, що їх можна побачити тільки через мікроскоп. Всередині цих клітин є крихітні частинки , що називаються хромосомами. У більшості людей у кожній клітині є 46 хромосом. У людей з синдромом Дауна є 47, і тому вони можуть виглядати та навчатися по іншому.
Як люди отримують синдром Дауна?
Ви не можете «захворіти» на синдром Дауна. Ті, хто мають синдром Дауна народилися з ним і завжди будуть його мати. З синдромом Дауна можуть народитися люди у всьому світі, з ним народжуються як хлопчики, так і дівчата
Чи діти з синдромом Дауна люблять теж саме,що і інші діти?
Так! Коли ви познайомитесь із кимось  із синдромом Дауна, ви побачите, що вони є різними особистостями з різноманітними інтересами, як і у всіх інших! Якщо вони хочуть, вони можуть займатися спортом, мистецтвом, грати на музичних інструментах. Вони хочуть весело проводити час і мати друзів, як і всі діти.
Чому це називається синдром Дауна?
Синдром Дауна вперше був вивчений та описаний лікарем на ім’я Джон Ленгдон Даун.
Чи можуть діти з синдромом Дауна ходити до школи?
Так! Деякі з них можуть відвідувати спеціальні школи, а інші можуть мати спеціальні заняття, але багато хто також є частиною класів з іншими учнями, у яких немає синдрому Дауна. Їм може знадобитися додатковий час для виконання свого завдання, але вони можуть вивчати ті ж предмети, що і їх однокласники.
Чи люди з синдромом Дауна завжди щасливі?
Ні! Люди із синдромом Дауна мають почуття. Точно так само, як і всі інші, вони можуть почувати по різному та засмучуватися, коли їх ображають. Ніколи не годиться використовувати образливі слова, щоб описати когось або щось.
Посилання на джерело: https://www.ndss.org/about-down-syndrome/down-syndrome/
Related news