1990 - 1995
1996 - 2007
2008 - 2018
2019 - Сьогодні в Джерелі
1990 - 1995

The Dzherelo Educational and Rehabilitation Center Charitable Institution was founded in 1993 by Nadiya parents and volunteers from Canada. In 2008, with the support of the Lviv City Council and in partnership with the Department of Social Protection, the Lviv City Rehabilitation Center was established on the basis of Dzherela.

 

Dedication of the premises and the first preschool children during the feast of St. Nicholas. Training and Rehabilitation Center “Source” begins work on the basis of the preschool institution № 172 on the street Shafarika in the city of Lviv. There are two preschool groups for children with musculoskeletal disorders.

1996 - 2007

1996 Вперше в історії України, у загальноосвітній школі № 82, для дітей з інвалідністю була створена інклюзивна навчальна програма у поєднанні з реабілітацією.

 

Придбано та освячено перший джерельний бус для довезення дітей на програми Джерела.

 

Завдяки благочинним пожертвам українців з Канади, зібраних за сприяння Канадського Фонду «Дітям Чорнобиля» почалися роботи з будови нового приміщення для Центру «Джерело» на пр. Червоної Калини, 86а.

 

1999 Державна реєстрація благодійної установи “Навчально-реабілітаційний центр “Джерело”.

 

2002 У новому приміщенні починає роботу програма супроводу сімей, що виховують дітей з інвалідністю від народження до 4 років – відділення Раннього втручання.

 

2003 У новому приміщенні починає роботу майстерня Клубу активної молоді, денні програми для молодих людей з інвалідністю від 18 до 35 років.

 

2007 У новому приміщенні починає роботу унікальна програма, що поєднує денний догляд та комплексну реабілітацію для дітей з інвалідністю.

2008 - 2018

2008 На базі Центру Джерело, що опікується дітьми та молодими людьми з інвалідністю у 1993 року, створено Комунальну реабілітаційну установу змішаного типу “Львівський міський центр реабілітації”.

 

Налагоджено співпрацю з школами та дошкільними навчальними закладами міста для впровадження ідей інклюзії.

 

2015 Горище приміщення Центру  відремонтовано. Збудовано третій поверх, таким чином площу доступного простору у Джерелі збільшено ще на 1376 метрів квадратних.

 

Створено нове реабілітаційне відділення Розвитку дитини та відкрито 12 доступних гостьових кімнат для родин з дітьми з інвалідністю з цілої України.

 

Почав роботу Тренінговий центр Джерела основним завданням якого є поширювати новітні стандарти соціальних послуг та бути навчально- ресурсним центром на регіональному та національному рівнях.

 

2017 Спільно з Департаментом гуманітарної політики Львівської міської ради та за підтримки благодійників України та світу заради нових можливостей дітей та молоді з особливими потребами почали розвиток мережі послуг Джерела – відкрили першу філію Центру для молоді від 18 до 45 років за межами основного приміщення Центру.

 

2018 Допомогли у запуску та супроводжуємо відділення Раннього втручання (послуги для родин, де народились діти з групи ризику або з інвалідністю до 4 років) у міській поліклініці.

2019 - Сьогодні в Джерелі

2019 Створено міську мобільну службу домашніх візитів фахівців відділення Раннього втручання

 

Почали роботу 2 нові філії Центру для молоді від 18 до 45 років у різних районах міста.

 

У приміщененні Джерела почав роботу Інклюзивно-ресурсний центр для Сихівського району для дітей з особливими освітніми потребами від 2 до 18 років.

 

2020 Почали втілення Стратегії розвитку Центру Джерело 2020-2024:

Відокремлено реабілітаційні послуги від послуг денного догляду, почав роботу Центр медико-соціальної реабілітації, що надає послуги безкоштовної коплексної реабілітації для дітей з інвалідністю від 4 до 18 років.

 

Почала роботу четверта філія Джерела, перша, що надає послуги денного догляду не лише для молоді, а й для дітей з інвалідністю.

 

Фахівці Центру, що є кваліфікованими користувачами методик почали проводити психологічну оцінку розвитку дитини та діагностику комунікативних здібностей.

 

Задекларували намір розвивати послугу підтриманого проживання у Львові та Україні. Наш проєкт першого міського Будинку підтриманого проживання отримав перемогу у Громадському бюджеті 2020.