ADOS-2 в Джерелі

Нещодавно Центр Джерело придбав діагностичну методику ADOS-2 за підтримки фонду Renovabis.
Методика ADOS-2 складається з низки стандартизованих сценаріїв, які дозволяють спостерігати  за соціальною і комунікативною поведінкою під час виконання різних видів діяльності. Ці сценарії забезпечують створення таких умов, в яких може відбуватися взаємодія та емоційні реакції, що мають діагностичне значення.
Пропонуючи стандартизовані показники і матеріали, методика ADOS-2 дозволяє діагностувати розлади аутистичного спектра незалежно від культурного контексту.

 

Це методика нового покоління, що дає можливість обстежити дитину вже від 12 місяців та покращує діагностику порушень у дітей з аутизмом. 

 

З її допомогою можна провести відповідне спостереження та залучати батьків до процесу, методика ADOS-2 складається з 5 модулів, для проходження кожного потрібно 40–60 хв. Кожен респондент оцінюється тільки за модулем, який відповідає його вербальному розвитку і віку.

ADOS-2 дозволяє діагностувати увесь спектр загальних розладів, а не тільки Розладів Аутистичного Спектру. Також, за допомогою ADOS-2 можлива діагностика, що ґрунтується на критеріях DSM-IV і МКХ-10.

*Єдиною групою, для якої не підходить цей тест, є група підлітків та дорослих, які не опанували мовлення. 1 та 2 модулі потребують від дітей пересування по кімнаті, 3 та 4 передбачають ведення бесіди та можуть бути проведені просто сидячи за столом.

Для якісного використання даної методики наші спеціалісти (психологи)  потребують додаткового ліцензійного навчання. Дякуємо за можливість вчитись новом навчальному проєкту спільно з Canada Ukraine Foundation та Shkilnyk-Kingham Fund.
Удосконалення стандарту послуг, які надаємо є засадничими цінностями Джерела, нові знання для команди Центру є одним з пріоритетів.