1990 - 1995
1996 - 2007
2008 - 2018
2019 - Сьогодні в Джерелі
1990 - 1995

1990 Почало функціонувати Львівське обласне батьківське товариство захисту дітей з дитячим церебральним паралічем ДЦП «Надія». Основне завдання товариства «Надія» — захистити права неповносправних дітей в Україні.

 

1992 Зеня Кушпета, громадянка Канади українського походження, приїхала в Україну, на засадах волонтерства, допомагати особам з розумовою неповносправністю. Познайомившись з діяльністю товариства «Надія» у Львові і разом з Миколою Сварником та Мирославом Николаєвим, стала співзасновницею навчально-реабілітаційного центру «Джерело» у Львові.

 

1993 Навчально-реабілітаційний центр «Джерело» розпочинає роботу на базі дошкільного закладу № 172 на вул. Шафарика у м. Львові. Відбувається посвячення приміщення і перших дітей-дошкільнят з інвалідністю під час свята Святого Миколая. Тут починають діяти дві дошкільні групи для дітей з розладом функціонування опорно-рухового апарату.

 

1994 Оксана Кунанець-Сварник, громадянка Канади українського походження, фізичний терапевт, приїхала до Львова для того, щоб допомогти батькам неповносправних дітей з товариства «Надія» та організувати систему допомоги дітям з неповносправністю.

 

Львівська міська рада передала Центру Джерело недобудований дитячий садок для створення реабілітаційного центру для дітей з інвалідністю.

1996 - 2007

1996 Вперше в історії України, у загальноосвітній школі № 82, для дітей з інвалідністю була створена інклюзивна навчальна програма у поєднанні з реабілітацією.

 

Придбано та освячено перший джерельний бус для довезення дітей на програми Джерела.

 

Завдяки благочинним пожертвам українців з Канади, зібраних за сприяння Канадського Фонду «Дітям Чорнобиля» почалися роботи з будови нового приміщення для Центру «Джерело» на пр. Червоної Калини, 86а.

 

1999 Державна реєстрація благодійної установи “Навчально-реабілітаційний центр “Джерело”.

 

2002 У новому приміщенні починає роботу програма супроводу сімей, що виховують дітей з інвалідністю від народження до 4 років – відділення Раннього втручання.

 

2003 У новому приміщенні починає роботу майстерня Клубу активної молоді, денні програми для молодих людей з інвалідністю від 18 до 35 років.

 

2007 У новому приміщенні починає роботу унікальна програма, що поєднує денний догляд та комплексну реабілітацію для дітей з інвалідністю.

2008 - 2018

2008 На базі Центру Джерело, що опікується дітьми та молодими людьми з інвалідністю у 1993 року, створено Комунальну реабілітаційну установу змішаного типу “Львівський міський центр реабілітації”.

 

Налагоджено співпрацю з школами та дошкільними навчальними закладами міста для впровадження ідей інклюзії.

 

2015 Горище приміщення Центру  відремонтовано. Збудовано третій поверх, таким чином площу доступного простору у Джерелі збільшено ще на 1376 метрів квадратних.

 

Створено нове реабілітаційне відділення Розвитку дитини та відкрито 12 доступних гостьових кімнат для родин з дітьми з інвалідністю з цілої України.

 

Почав роботу Тренінговий центр Джерела основним завданням якого є поширювати новітні стандарти соціальних послуг та бути навчально- ресурсним центром на регіональному та національному рівнях.

 

2017 Спільно з Департаментом гуманітарної політики Львівської міської ради та за підтримки благодійників України та світу заради нових можливостей дітей та молоді з особливими потребами почали розвиток мережі послуг Джерела – відкрили першу філію Центру для молоді від 18 до 45 років за межами основного приміщення Центру.

 

2018 Допомогли у запуску та супроводжуємо відділення Раннього втручання (послуги для родин, де народились діти з групи ризику або з інвалідністю до 4 років) у міській поліклініці.

2019 - Сьогодні в Джерелі

2019 Створено міську мобільну службу домашніх візитів фахівців відділення Раннього втручання

 

Почали роботу 2 нові філії Центру для молоді від 18 до 45 років у різних районах міста.

 

У приміщененні Джерела почав роботу Інклюзивно-ресурсний центр для Сихівського району для дітей з особливими освітніми потребами від 2 до 18 років.

 

2020 Почали втілення Стратегії розвитку Центру Джерело 2020-2024:

Відокремлено реабілітаційні послуги від послуг денного догляду, почав роботу Центр медико-соціальної реабілітації, що надає послуги безкоштовної коплексної реабілітації для дітей з інвалідністю від 4 до 18 років.

 

Почала роботу четверта філія Джерела, перша, що надає послуги денного догляду не лише для молоді, а й для дітей з інвалідністю.

 

Фахівці Центру, що є кваліфікованими користувачами методик почали проводити психологічну оцінку розвитку дитини та діагностику комунікативних здібностей.

 

Задекларували намір розвивати послугу підтриманого проживання у Львові та Україні. Наш проєкт першого міського Будинку підтриманого проживання отримав перемогу у Громадському бюджеті 2020.