1990 - 1995
1996 - 2007
2008 - 2018
2019 - Дотепер у "Джерелі"
1990 - 1995

1990 Почало функціонувати Львівське обласне батьківське товариство захисту дітей з дитячим церебральним паралічем ДЦП «Надія». Основне завдання товариства «Надія» — захистити права неповносправних дітей в Україні.

 

1992 Зеня Кушпета, громадянка Канади українського походження, приїхала в Україну, щоб на засадах волонтерства допомагати особам з розумовою неповносправністю. Познайомившись з діяльністю товариства «Надія» у Львові, разом з Миколою Сварником та Мирославом Николаєвим стала співзасновницею навчально-реабілітаційного центру «Джерело» у Львові.

 

1993 Навчально-реабілітаційний центр «Джерело» розпочинає роботу на базі дошкільного закладу № 172 на вул. Шафарика у м. Львові. Відбувається посвячення приміщення і перших дітей-дошкільнят з інвалідністю під час свята Святого Миколая. Тут починають діяти дві дошкільні групи для дітей з розладом функціонування опорно-рухового апарату.

 

1994 Оксана Кунанець-Сварник, громадянка Канади українського походження, фізичний терапевт, приїхала до Львова для того, щоб допомогти батькам неповносправних дітей з товариства «Надія» та організувати систему допомоги дітям з неповносправністю.

 

Львівська міська рада передала Центру «Джерело» недобудований дитячий садок для створення реабілітаційного центру для дітей з інвалідністю.

1996 - 2007

1996 Вперше в історії України, у загальноосвітній школі № 82 м. Львова для дітей з інвалідністю створена інклюзивна навчальна програма у поєднанні з реабілітацією.

 

Придбано та освячено перший джерельний бус для довезення дітей на програми  у Центр «Джерело».

 

Завдяки благодійним пожертвам українців з Канади, зібраних за сприяння Канадського Фонду «Дітям Чорнобиля», почалися роботи з будови нового приміщення для Центру «Джерело» на просп. Червоної Калини, 86-а.

 

1999 Державна реєстрація благодійної установи “Навчально-реабілітаційний центр «Джерело».

 

2002 У новому приміщенні починає роботу відділення Раннього втручання – програма супроводу сімей, що виховують дітей з інвалідністю віком від народження до 4 років.

 

2003 У новому приміщенні починає роботу майстерня Клубу активної молоді, денні програми для молодих людей з інвалідністю від 18 до 35 років.

 

2007 У новому приміщенні починає роботу унікальна програма, що поєднує денний догляд та комплексну реабілітацію для дітей з інвалідністю.

2008 - 2018

2008 На базі Центру «Джерело», що з 1993 року опікується дітьми та молодими людьми з інвалідністю, створено Комунальну реабілітаційну установу змішаного типу «Львівський міський центр реабілітації «Джерело».

 

Налагоджено співпрацю зі школами та дошкільними навчальними закладами міста для впровадження ідей інклюзії.

 

2015 Горище приміщення Центру  відремонтовано. Збудовано третій поверх, таким чином площу доступного простору у «Джерелі» збільшено ще на 1376 метрів квадратних.

 

Створено реабілітаційне відділення Розвитку дитини та відкрито 12 гостьових кімнат, доступних для родин з дітьми з інвалідністю з цілої України.

 

Почав роботу Тренінговий центр «Джерела», основним завданням якого є поширювати новітні стандарти соціальних послуг та бути навчально-ресурсним центром на регіональному та національному рівнях.

 

2017 Спільно з Департаментом гуманітарної політики Львівської міської ради та за підтримки благодійників України та світу заради нових можливостей дітей та молоді з інвалідністю почали розвиток мережі послуг «Джерела» – відкрили першу філію Центру для молоді віком від 18 до 45 років за межами основного приміщення Центру.

 

2018 Допомогли запустити та надаємо супровід відділенню Раннього втручання (послуги для родин, де виховують дітей з групи ризику або з інвалідністю до 4 років) у міській поліклініці.

2019 - Дотепер у "Джерелі"

2019 Створено міську мобільну службу домашніх візитів фахівців відділення Раннього втручання

 

Почали роботу дві нові філії Центру в різних районах міста для молоді віком від 18 до 45 років.

 

У приміщенні “Джерела” почав роботу Інклюзивно-ресурсний центр Сихівського району для дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років.

 

2020 Почали втілення Стратегії розвитку Центру “Джерело” 2020-2024.

Відокремлено реабілітаційні послуги від послуг денного догляду, почав роботу Центр медико-соціальної реабілітації, що надає послуги безплатної комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю віком від 4 до 18 років.

 

Почала роботу четверта філія “Джерела”, й перша, що надає послуги денного догляду не лише для молоді, а й для дітей з інвалідністю.

 

Фахівці Центру, що є кваліфікованими користувачами методик, почали проводити психологічну оцінку розвитку дитини та діагностику комунікативних здібностей.

 

Задекларували намір розвивати послугу підтриманого проживання у Львові та Україні. Наш проєкт першого міського Будинку підтриманого проживання здобув перемогу у Громадському бюджеті 2020.