Запрацювала четверта філія Центру Джерело

Протягом останніх років у Львові відкрили чотири осередки денного перебування для людей з інвалідністю. Останній нещодавно – запрацював на вулиці Володимира Великого, 40.

Одночасно вчитися у цій філії може до 20 осіб – аби кожен з вихованців отримував належний догляд. Тут щодня, з 09:00 – до 16:00, спеціалісти працюватимуть із людьми з інвалідністю за спеціальною програмою та адаптованим графіком.

Зореслава Люльчак розповіла:

«Філії центру “Джерело” відкриваються в різних районах Львова для того, щоб соціальні послуги ставали доступнішими як для дітей, так і для дорослих осіб з інвалідністю. Ми розробляємо індивідуальні програми, щоб кожен міг максимально реалізовувати свій потенціал, соціально взаємодіяти, здобувати соціально-побутову адаптацію.
В цьому центрі на вул. В. Великого є 2 групи: група підлітків, віком від 14 до 18 років, та група дорослих, від 18 до 45 років. Характерною особливістю цієї філії є те, що послуги тут отримують люди з розладами спектру аутизму, з поведінковими порушеннями, тому для них тут відповідно організовано як простір, так і програму».

У філії облаштували декілька кімнат, кожна з яких оснащена всім необхідним для якісної та комфортної реабілітації молоді. Все продумано до дрібниць: ігрове приміщення поділене на 4 зони, щоб вихованці не відволікали одне одного. Також є кімнати для розвитку сенсорики та фізичних занять.

Для ремонту та облаштування філії використали майже 3 мільйони гривень: 2,2 мільйона з міського бюджету, інші кошти зібрали благодійники з України та світу.

Ми щиро вдячні усім, хто підтримує нас фінансово, доброю думкою та молитвою!

Про важливість таких закладів розповів начальник Управління соціального захисту ЛМР Ігор Кобрин:

«Потреба підтримувати та розвивати такі центри є великою, адже в місті, в країні є багато дітей з інвалідністю. В реабілітаційний центр “Джерело” завжди є черга, тому ми постійно працюємо над розширенням мережі таких закладів».

А сьогодні філію на Володимира Великого, 40 відвідав Андрій Садовий. Мер міста акцентував на тому, що такі ініціативи є дуже важливими не лише для осіб з інвалідністю, а й для їхніх батьків:

«Поки діти є тут, батьки можуть працювати, заробляти кошти. Бо такі дітки потребують уваги постійно. Велика подяка соціальним працівникам, які до них ставляться як до своїх братів-сестер. В цьому є особливий прояв любові, і не кожен так може працювати».

Загалом, в таких осередках молодь щодня може вести активний спосіб життя, вчитися, розвиватися та, головне, соціалізуватися. Усе – під наглядом фахівців та в позитивній атмосфері.

До слова, Центр Джерело зараз щодня відвідує майже 250 вихованців, віком від народження до 45 років. Окрім основної установи на проспекті Червоної Калини 86А, в місті також функціонує 4 філії за такими адресами: вул. Кирилівська, 3А, вул. Роксоляни, 23, вул. Б. Хмельницького, 195, вул. В. Великого, 40. В планах – відкриття таких осередків у всіх районах Львівської МТГ, щоб можливість розвиватися міг отримати кожен, хто цього потребує.