Від Джерела відкрився новий осередок денного перебування на Роксоляни,23

09 Липень 2019
  На вул. Роксоляни, 23 запрацював новий осередок денного перебування для осіб з інвалідністю, віком від 18 до 45 років. Тут молоді люди з фізичними та інтелектуальними особливостями розвитку зможуть впродовж дня отримувати соціальні послуги, вести активний спосіб життя у супроводі фахівців. Ініціативу реалізувала Львівська міська рада спільно з навчально-реабілітаційним центром «Джерело». В найближчих планах — відкрити ще два таких осередки за адресами: вул. Б. Хмельницького, 195 та вул. В. Великого, 40.

  «Вкінці минулого року ми розпочали роботи, і в цьому році їх завершили, облаштувавши для мікрорайону Левандівки, Залізничного району такий центр для осіб з інвалідністю. Це дуже зручно для батьків, тому що це наближено до їхнього дому, і це більш якісна послуга, бо тут є менше молодих людей. Зокрема, в цьому осередку є 11 підопічних, які з 9 ранку до 5 вечора мають можливість перебувати тут. Тут з молоддю працюють відповідні фахівці, тут вони мають одноразове харчування. Також ми їх супроводжуємо сюди транспортом, тобто усіх візочників маємо можливість довозити до центру. В нас дуже успішно працює такий центр на вул. Кирилівській. За місяць-півтора ми відкриємо такий центр на вул. Б. Хмельницького, і цього року ми також розпочнемо роботи з облаштування такого центру на вул. В. Великого», — розповіла Галина Слічна, заступниця міського голови Львова з гуманітарних питань.
  З її слів, у центрі працюють соціальні працівники, психологи, які проводять для молоді різноманітні заняття й терапію. І це допомагає молоді розвиватися і бути активними в житті. «Діти дуже талановиті, хоча мають певні фізичні вади. Вони пишуть вірші, співають, малюють, мають заняття з бісероплетіння, вступають в дебати, орієнтуються у житті міста, держави — сидячи вдома, це не розвивається, але якщо вони є в середовищі, серед людей — то це дає свій прогрес. Вони відвідують театр, їздять на концерти, багато подорожують. Ми бачимо результат», — акцентувала Галина Слічна.

  «Це продовження створення мережі осередків для важконеповносправної молоді по районах Львова, аби соціальні послуги для них стали доступними за місцем проживання, і вони отримували якісну трудову реабілітацію та соціалізацію. Нашою метою є відкриття таких осередків в кожному районі нашого міста», — додав Ігор Кобрин, начальник управління соціального захисту ЛМР.
  Як розповіла Зореслава Люльчак, директорка центру «Джерело», центр «Джерело» щодня відвідує більше 200 дітей та дорослих осіб з інвалідністю: 126 — дітей, та 81 — доросла особа. І щоразу кількість охочих збільшується.
  «Ще три роки тому дорослих осіб було лише 50, не було настільки багато запитів. Але із розвитком інклюзії і у зв’язку з тим, що інтернатні заклади освіти випускають зараз дітей з особливими потребами і вже дорослих осіб, тому запит на наші послуги суттєво зріс. Якщо ми говоримо про дорослих осіб з інвалідністю, то їх 200−300, які потенційно можуть мати змогу отримувати такі послуги. Якщо ми говоримо про розширення центру „Джерело“, то оптимальний варіант, щоб в кожному районі міста створювалася філія для того, щоб надавати такі послуги. І ми маємо намір це робити у партнерстві з містом і також з іншими благодійниками, які нам у цьому допомагають», — розповіла Зореслава Люльчак, директорка центру «Джерело».

  З її слів, центр надає послуги соціально-побутової адаптації, є програми, які спрямовані на розвиток поетичних, театральних навиків. Програми прописують, враховуючи індивідуальні особливості вихованців, щоб вони якомога краще змогли відкритися, розвиватися і показувати прогрес.
  «Нас зараз тут є 11, враховуючи, що більшість з них є на візочках, тому це для нас оптимальна кількість. Ми розуміємо, що запити будуть зростати, можливо, будемо розглядати варіанти у післяобідній час залучати тих, що живуть поруч, щоб ми не були прив’язані до перевезення», — додала вона.

  Новий осередок для молоді відкрито в комунальному приміщенні, площею 101,5 кв. м. (заняттєва кімната — 50 кв. м., кухня — 40,8 кв. м., технічна кімната — 1,5 кв. м., санвузол — 9,2 кв. м.). Ремонтні роботи виконано за кошти бюджету розвитку міста в сумі 934,3 тис. грн. Осередок створено для здійснення трудової реабілітації (абілітації) осіб з інвалідністю, віком від 18 до 45 років.
  Реабілітацію надають такі фахівці: фахівець з соціальної роботи, організатор з культурно-дозвіллєвої діяльності, психолог та соціальні робітники. Загалом в осередку перебувають 11 осіб (на візках — 6, самостійне пересування — 5).
  Відкриття осередку дасть низку позитивних можливостей, переконані в управлінні соціального захисту міста. Зокрема — отримання послуг за місцем фактичного проживання; робота з меншими групами клієнтів та надання якісніших послуг; скорочення часу на трансфер для клієнтів Центру; збільшення кількості отримувачів послуг в установі.
  Зараз в осередку формуються дві підгрупи: 9 та 8 осіб, наповнюваність яких проводиться відповідно до реабілітаційних завдань, зазначених в індивідуальних програмах реабілітації, умов, особливостей їх діяльності, та виробничого навантаження працівників, за якими вони закріплюються.

  Послуги в осередку надають з 09:00 до 16:00 год. А це: соціальна реабілітація; мистецька програма (література, театр, журналістика, відео); соціально-побутова та трудова реабілітація; психологічна реабілітація; культурно-дозвіллєва діяльність.
  Тривалість одного реабілітаційного заняття становить 1 годину. Денна тривалість занять — 4 заняття по 1 годині. Перерва між заняттями 15 хвилин. Підопічні осередку забезпечуються довезенням та одноразовим гарячим харчуванням.

  Фото прес-служби ЛМР

  Відео дивитись ТУТ
Пов’язані новини