Будинок підтриманого проживання Центру Джерело

16 Листопад 2020

4651 львів’ян повірили у нашу велику мрію – Будинок підтриманого проживання. Проект № 149 отримав 1 місце серед великих проектів в категорії інші та 4  місце серед усіх великих проектів.

Львівський Будинок підтриманого проживання буде першим в Україні, котрий перебуває у власності громади і функціонує за її кошти. Співпраця місцевого самоврядування та громадських організацій у Львові буде прикладом для впровадження соціальних послуг нового рівня в інших громадах. 

Яким чином ми плануємо втілити задумане? 

На першому етапі Львівська міська рада передала будинок на Пасічній 39 Центру Джерело, він складається з цоколя та двох поверхів. 

На другому етапі завдяки вашій підтримці ми отримали перемогу серед великих проектів в категорії інші і тепер за три мільйони з Громадського бюджету ми плануємо: 

Встановити спеціальний ліфт, закупити меблі, що відповідають потребам людей з інвалідністю, а також придбати побутову техніку, сантехнічне та вентиляційне обладнання, почати роботу над опалювальною системою та загальні будівельні роботи. 

Обидва поверхи заплановано  обладнати доступними санвузлами та душовими кімнатами, просторами для спільного використання, холами та великою кухнею-їдальнею з робочою зоною. Також передбачені технічні приміщення, котельня, пральня та комора. Крім цього, ми відремонтуємо невеликі тераси на поверхах та відкритий простір на даху, аби вони відповідали вимогам доступності та безпеки.

Впродовж 2021 року  плануємо провести фандрейзингові активності та втілювати проект з реконструкції і облаштування Будинку та добудови громадського інклюзивного простору за кошти благодійників та громади Львова. 

У другій половині 2021 року експерти спільно з батьками та людьми з інвалідністю будуть напрацьовувати політики та процедури новоствореного будинку, аби не лише відповідати державному стандарту соціальної послуги, а й слугувати моделлю для інших громад. (друга половина)

Будинок підтриманого проживання ‒ це спеціально обладнаний простір для спільного комфортного проживання двадцяти дорослих львів’ян з інвалідністю та їхніх асистентів, які допомагатимуть їм облаштувати побут і пересуватися по будинку та містом.

Такий будинок – це гідна альтернатива геріатричним пансіонатам та психоневрологічним інтернатам, до яких дорослі з інвалідністю потрапляють у випадку втрати батьків чи опікуна. Це можливість жити незалежно і водночас бути частиною громади.

Дякуємо усім, хто допоміг втілити нашу велику мрію! Це неймовірно відчувати таку солідарність! Дякуємо за кожен пост, за кожну рамку усім хто голосував, агітував та вболівав за нас!

Для детальнішого ознайомлення з проектом переходьте за посиланням https://dzherelo.house/  також слідкуйте за новинами про Будинок підтриманого проживання на сторінці в Фейсбуці https://www.facebook.com/Dzherelo.House 

Пов’язані новини