третій осередок для молоді Джерела – керамічна майстерня

31 Січень 2020

На вулиці Б.Хмельницького почав свою діяльність новий осередок денного перебування для молодих людей віком від 18 до 45 років з  інтелектуальними особливостями розвитку. Це третій такий осередок Центру Джерело у Львові: два вже функціонують за адресами вул. Кирилівська 3А та вул.Роксоляни 23. Реалізовували проект цей масштабний проєкт ми разом з Львівська міська рада та усіма друзями, жертводавцями, волонтерами, командою та сім’ями Центру!

Мер міста Львова Андрій Садовий та його дружина пані Катерина діляться своїми враженнями від відвідин нового осередку у відео. 

Новий осередок вирізняється від двох інших тим, що спеціалізується на гончарстві. Молодь з особливими потребами має змогу власноруч створювати оригінальні вироби з глини.

За словами Зореслави Люльчак, директорки Центру Джерело, напрями роботи для осіб з інвалідністю обираються таким чином, щоб це було корисно, сприяло їх розвитку і щоб молоді було цікаво цим займатись. Філію на вул. Б.Хмельницького 195 відвідує навіть молодь, яка проживає в інших районах Львова, якщо їх цікавить саме такий вид діяльності. Вихованці самостійно добираються до осередку, що також сприяє і розвитку навиків самообслуговування та соціалізації. Осередок працює з 9:00 до 16:00. За цей час вихованці мають чотири заняття по роботі з глиною та перерву на гарячий обід. Детальніше про заняття розказала ресурсу Твоє місто Юлія Литвин, жінка курує роботу керамічної майстерні, у відео тут.

Наразі є дуже великий запит на послуги денного догляду за дітьми та молодими особами з інвалідністю. Вікова категорія вихованців завжди розширюється і сьогодні Центр Джерело працює з молодими людьми віком до 45 років. Таким чином, завдяки підтримці Львівської міської ради, Центр щороку масштабується, розширює свої географічні межі та вікову категорію клієнтів.

Облаштування таких місцевих філій має ряд переваг, зазначила Зореслава Люльчак, це можливість отримати необхідні послуги біля місця проживання, а отже скоротити час та витрати на проїзд; менші групи дозволяють проводити заняття ефективніше та відповідно до потреб, але найголовніше, більше осередків – більше дітей та молоді з особливими потребами, для яких поки не відкриті двері звичайних садочків та шкіл зможуть отримувати якісні послуги, будуть включеними в життя громади Львова. Вже цього року плануємо відкрити четвертий осереднок для молоді за адресою вул. Володимира Великого 40 та першу у Львові філію денного догляду для дітей до 18 років. Це дасть можливість дітямперебувати у колі своїх однолітків і отримувати необхідні навики соціалізації, та зменшить навантаження для батьків, які потребують вільного часу для себе і родини.

Більше подробиць  на сайті ЛМР.

Фото прес-служби ЛМР

Пов’язані новини