«Ця робота відкрила для мене двері в інший світ»

24 Травень 2021

День із життя реєстраторки відділення раннього втручання центру «Джерело»

Коли мова заходить про реабілітаційний центр, у більшості людей він асоціюється з білими стінами, лікарняними ліжками та людьми у білих халатах. Та у навчально-реабілітаційному центру «Джерело» вас зустрічають яскраві кольори на стінах, фотографії з усміхненими дітьми та спокійні погляди спеціалістів. Що б не трапилося далі, ти розумієш: усе буде добре.

Нині познайомимося зі Світланою Шот, реєстраторкою центру «Джерело» і дізнаємося, як це допомагати дітям з інвалідністю та їхнім батькам.

З чого все почалося

Світлана Шот працює у відділенні раннього втручання з 2002 року. Вже за рік святкуватиме ювілей — 20 років у професії.

«У 2002 році поруч із моїм домом розпочали будівництво. Я саме шукала роботу, тому одразу підійшла запитати, що тут буде. Мене познайомили з директором центру та запропонували посаду реєстраторки. Спершу вагалася, чи зможу працювати з дітьми з особливими потребами, але таки зважилася прийти», – згадує Світлана Шот.

За словами жінки, на той час вона нічого не знала про дітей з інвалідністю. Це був інший світ, раніше їй незнайомий. Але з першого робочого дня вона була в захваті й від Центру, і від команди, і від справи, яку тут роблять.

Реєстратор перший вступає у контакт із батьками дітей з інвалідністю

Робочий день пані Світлани починається о 9 ранку. Серед обов’язків – консультація щодо роботи Центру, складання графіків, діловодство, опрацювання анкет тощо. Та найважливіше – саме реєстратор перший вступає у контакт із батьками дітей з інвалідністю.

Перша консультація часто відбувається телефоном. Реєстраторка інформує батьків щодо графіка роботи Центру, які документи потрібні, записує на очну консультацію. Коли батьки приїжджають на першу консультацію, вона оформляє документи, записую сім’ю на прийом до потрібних фахівців тощо.

 

До Центру часто телефонують люди з різних міст і сіл області. Оскільки центр «Джерело» надає послуги лише людям із львівською пропискою, то реєстраторка консультує людей, куди можна їм звернутися у своєму регіоні.

До карантину лікарі приймали людей безпосередньо в Центрі. Та недавно Центр переміг у громадському бюджеті й придбав машину, тож зараз співробітники відділення раннього втручання практично повністю перейшли на формат домашніх візитів. Тож в обов’язки реєстраторки входить організація доїзду фахівців.

«Такий формат має дуже позитивний вплив на сім’ї. Батьки стають більше залученими до реабілітації дитини, набираються фаховості та бачать, які ті чи інші дії виконують фахівці. Вони вчать батьків взаємодіяти з дитиною, тому згодом рідні можуть повторювати вправи самостійно. Це дозволяє їм краще розуміти дитину та її потреби», – каже Світлана Шот.

Як потрапити у Центр «Джерело»

У відділення раннього втручання приймають дітей від народження до чотирьох років. Щоб потрапити на перший прийом сім’я повинна бути зареєстрована та проживати у Львівській МТГ, запис здійснюється за телефоном (032) 227 36 00.

Після першої консультації в Центрі батьки збирають та подають певний перелік документів у свій районний відділ соціального захисту або в ЦНАП.

Усі послуги Центру безкоштовні. Тут діти з інвалідністю отримують шанс на щасливе та незалежне майбутнє.

Пов’язані новини