24 квітня фахівці з раннього втручання Центру “Джерело” разом з представниками фонду ООН (ЮНІСЕФ) відвідали волинську команду, яка проходить навчання з послуги раннього втручання.
Метою візиту було підтримати команду на шляху впровадження послуги раннього втручання у своїй громаді, обмінятися досвідом та кращими практиками у сфері раннього втручання. Тренерська команда, маючи багаторічний досвід роботи, поділилася з колегами з Волині своїми знаннями та навичками.
Під час зустрічі львівські тренери:
Волинська команда раннього втручання ділилася відгуками про перебіг навчання та отримані знання, наголошуючи на їх відмінності, цінності та практичній корисності.
“Навчання є дуже вичерпним та корисним, ви багато говорите з погляду практики”, – зазначила координаторка волинської команди, медична директорка Волинського обласного будинку дитини Тетяна Віговська і додала: “Ми отримали чітке розуміння того, що послуга раннього втручання – це не лише робота з дитиною, але й тісна співпраця саме з сім’ями. Наша команда готова працювати після закінчення навчання та впроваджувати цю послугу в громаді”.
Тренери з раннього втручання Центру “Джерело” Оксана Нога та Марина Глухоцька відзначили великий потенціал волинської команди для впровадження послуги раннього втручання.
“Команда з Волині дуже активна. Учасники мають міцну базу знань та практичні навички роботи з дітьми, що є одним із трьох компонентів ефективної практики раннього втручання, а також завзяття”, – сказала Оксана Нога.
Віримо, що волинська команда раннього втручання займе своє місце у національній мережі надавачів послуги раннього втручання. Завдяки знанням та навичкам, отриманим під час навчання, вони зможуть надавати якісну та ефективну допомогу сім’ям, які виховують дитину з труднощами розвитку чи ризиком їх виникнення, і це є надто важливою превенцією потрапляння дітей у заклади інтернатного типу. Разом з тим сподіваємося, що завдяки зусиллям команди кожна дитина отримуватиме необхідну підтримку, і сім’я зможе жити повноцінним життям у своїй громаді.
Проєкт реалізується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) і Центром “Джерело” у партнерстві з Міністерством соціальної політики України, Координаційним центром з розвитку сімейного виховання та догляду дітей за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини (BMZ) через державний банк розвитку KfW рамках національної програми ЮНІСЕФ “Кращий догляд для кожної дитини”.