Хронічне захворювання головного мозку, що проявляється спонтанними епілептичними нападами й здатне вражати людей різного віку, у тому числі дітей, стає все поширенішим. Хоч для епілепсії характерні нейробіологічні, когнітивні, психологічні та соціальні наслідки, проте своєчасна діагностика і дотримання медикаментозного лікування нівелює усі ці ускладнення.
До Міжнародного дня боротьби з епілепсією, який відзначають у світі 12 лютого, у дитячій міській лікарні Святого Миколая у Львові організували освітньо-інформаційний захід, аби ще раз нагадати про хворобу, звернути увагу на проблеми маленьких пацієнтів та дізнатися про способи їх подолання.
Про соціальні сервіси, освіту та соціалізацію дітей з епілепсією під час заходу розповідала дитяча неврологиня, заступниця директора з медичної реабілітації Центру соціальних послуг та реабілітації «Джерело» Тетяна Міщук. Зокрема, учасники заходу дізнались, що таке епілепсія, що робити при нападі, у яких випадках викликати “швидку” та які записи варто вести батькам.
За словами Тетяни Міщук, за минулий 2023 рік соціальну послугу денного догляду для дітей у Центрі «Джерело» отримали 120 дітей, у тому числі 40 – з наявними епінападами.
Що робити батькам та немедичним працівникам, якщо у дитини стався епілептичний напад, до приїзду медиків:
Ви повинні викликати “швидку”, якщо:
Нагадаємо, що Міжнародний день боротьби з епілепсією у світі щороку відзначають у другий понеділок лютого. Епілепсія – це неінфекційне хронічне захворювання мозку, від якого страждають близько 50 мільйонів людей у світі. Для цієї хвороби характерними є періодичні напади з судомами та втратою свідомості. Вони пов’язані зі змінами у ритмі електричних імпульсів, які постійно генерує людський мозок. Міжнародним кольором епілепсії визнано фіолетовий колір. Вважається, що фіолетовий заспокійливо діє на психіку, знижуючи тривожність, фобії та страхи, тому на знак підтримки хворих на епілепсію люди носять фіолетові стрічки.