У 2022 році, рятуючись від постійних ворожих обстрілів, Сніжана разом зі своїми дітьми, 11-річною Златою та 9-річним Олегом, була змушена їхати з рідного Кривого Рогу. Родина вирушила за кордон у пошуках безпеки, але вже за півроку повернулася до України, сподіваючись завершити нове життя у Львові. Саме тут Сніжана взяла під опіку свою чотирирічну племінницю Ізабеллу, яка потребувала турботи через складні умови в її родині.
Проте вийшло життя у великому місці складним. Фінансові труднощі змусили родину переїхати до селища Вороців, що за 30 кілометрів від Львова, де вони живуть останні півроку. Попри всі проблеми, Сніжана намагається створити для дітей затишний дім та допомогти їм адаптуватися до нового середовища.
Злата та Олег ходять до місцевої школи, знайшли нових друзів і поступово викликають до нового ритму життя. Ізабелла – дуже активна дівчинка. Полюбляє гуляти з братом та сестрою на вулиці, а ще обожнює обійми. Протест у свої 4 роки дівчинка досі не говорить та має поведінкові труднощі, що непокоїть рідних.
“Ми вже були в лікарні, пройшли обстеження та діагностику. Але надалі ніхто не пояснив, що робити, куди звертатися. Белла росте, але по поведінці та навичках мало що змінюється. без цього, я мушу йти працювати, адже треба платити за житло, та і жити за щось. Беллу до садочка оформити не вдалося – сказали, що потрібні додаткові документи, висновки, але ж які, і головне – де їх брати – це не пояснили”, – розповідає Сніжана.
Фахівці мобільної команди Львівщини приїхали до селища, де зараз мешкає родина. Одразу на місці, у природному та комфортному для Беллі середовищі, провели скринінг розвитку дівчинки.
“Індивідуальне наше завдання – вчасно мати труднощі у дитини та допомогти їх подолати або скоригувати. Для кожного випадку розробляється індивідуальний план супроводу, який враховує потреби та можливості конкретної дитини. Ми залучаємо сім’ю до цього процесу, оскільки підтримка батьків і їхня активна участь є ключовими для гармонійного розвитку дитини далі» , – каже координатор мобільної команди Львівщини Софія Шикур.
Фахівці команди надають дівчинці спеціалізовані послуги – з нею займаються поведінкова терапевтка та фахівець з комунікації.
виключно, ці спеціалісти консультують Сніжану щодо фізичного розвитку Беллі, а також щодо корекції соціально-побутових навичок. Важливим стало те, що мобільна команда допомогла скласти детальну дорожню карту з наступними кроками, аби Белла отримала статус дитини з особливими освітніми потребами та не могла відвідувати садок, соціалізуватися та гармонійно розвиватися.
Мобільна команда працює в межах проекту , що реалізує Львівський центр соціальних послуг та реабілітації «Джерело» та ЮНІСЕФ за фінансову підтримку Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини (BMZ) через державний банк розвитку KfW в рамках національної програми ЮНІСЕФ «Кращий догляд для кожної дитини» .